Vyvažovací a centrovací stojan pro motocykly

2 300 Kč 1 900,83 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
14.4.2020

S touto vyvažovačkou nejen vyvážíte kola, ale i vycentrujete ráfky nebo zkontrolujete házivost rotujících částí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

S touto vyvažovačkou můžete vyvažít nejen motocyklová kola, ale navíc si můžete vycentrovat ráfky a nebo zkontrolovat házivost ráfků a kotoučů. Po dokončení práce můžete konstrukci snadno složit a dát např. do šuplíku. 

Pokud byste chtěli vyvažovačku pro atypické použití s jinými rozměry konstrukce, napište to prosím do poznámky k objednávce.

Ložiska s nízkým třením

Ložiska třídy ABEC7 krytá z obou stran a namazaná řídkým olejem zajišťují nízké tření.

Nerezová osa 12mm 

Osa je z materiálu 1.4301 a výrobní toleranční pole je H9. Tedy průměr osy se pohybuje mezi hodnotami 11,957mm a 12,043mm.

skladna-konstrukce

Skladná konstrukce

Po dokončení práce můžete odšroubovat nohy a připevnit je ke stojinám. Stejně tak můžete prostrčit osu skrz kruhový otvor pod ložisky a zajistit osu proti vypadnutí pomocí kuželů nebo centrovacích válečků. To vše bez použítí nářadí. Konstrukce tak tvoří jeden kompatní celek a zabírá minimum místa ve vaší dílně.

Pevnost smontované konstrukce

I když se noha dotahuje rukou a jen jedním šroubem, je konstrukce dostatečně pevná a bytelná. Pohybu nohy ve vodorovné rovině brání stojina, která je protažená podél přišroubované nohy.

Štelovací nožičky 

Nožičky umožňují nastavení výšky v rozsahu 20mm a stojan je tak možné vyrovnat i na velmi nerovných površích. Pokud by vám ani 20mm nestačilo, můžete nožičku nahradit běžným šroubem M8.

Kalibrovatelná libela

Všechny vyvažovačku odesílám již se zkalibrovanou libelou, ovšem konstrukce umožňuje libelu zkalibrovat svépomocí. To je z několika důvodů:

  1. Může se stát chyba při výrobě konstrukce.
  2. Libela může být také nepřesná z výroby.
  3. Konstrukce nebo libela může dostat ránu při přepravě k zákaznikovi nebo během používání. 

Jak zkalibrovat libelu svépomocí?

Ke kalibraci budete potřebovat křížový šroubovák, 7mm stranový klíč a klasickou vodováhu. Nejprve položte nerezovou osu na ložiska vyvažovačky, na osu přiložte běžnou vodováhu a nožičky nastavte tak, aby bylo osa s přiloženou vodováhou v rovině nehledě na to, co ukazuje libela přišroubovaná ke konstrukci. Poté povolte 7mm zajišťovací matice pod libelou a křížovým šroubovákem nastavte libelu tak, aby byla bublinka ve středu. Křížovým šroubovákem si přidržte šroubky a zajistěte kontra matice.

centrovaci-adapter

Centrovací adaptér

Adaptér je navržený tak, aby umožňoval svislý posun po celé délce stojin a osku dlouhou 230mm je možné natočit do libovolného úhlu. Díky tomu budete schopni stojan přenastavit podle vaší potřeby. A to bez použítí nářadí. Kromě centrování budete schopni zkontrolovat házivost ráfku, kotoučů, případně dalších rotujících částí kol.

centrovani

Centrování ráfků

Při centrování nejprve použijte středící kužely a zajistěte šroubkem. Poté použijte centrovací válečky, které posuňte až k hlavám šroubů, a opět zajistěte šroubkem. Válečky brání pohybu osu ve vodorovné rovině. 

Centrovat můžete buď přímo na ložiskách jako při vyvažování, nebo můžete využít otvorů pod ložisky, které sice zvyšují tření, ale na druhou stranu brání vyskočení osy s upnutým kolem. Vyšší tření v tomto případě až tak nevadí.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přípravky
Záruka: 2 roky
Výrobce: motopripravky.cz

Jak vyvážit motocyklové kolo na ruční statické vyvažovačce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: