Vyvažovací a centrovací stojan pro motocykly

2 990 Kč 2 471,07 Kč bez DPH
K dodání za 1-2 týdny (2 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2020

S touto vyvažovačkou nejen vyvážíte kola, ale i vycentrujete ráfky nebo zkontrolujete házivost rotujících částí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

S touto vyvažovačkou můžete vyvažít nejen motocyklová kola, ale navíc si můžete vycentrovat ráfky a nebo zkontrolovat házivost ráfků a kotoučů. Po dokončení práce můžete konstrukci snadno složit a dát např. do šuplíku. 

Pokud byste chtěli vyvažovačku pro atypické použití s jinými rozměry konstrukce, napište to prosím do poznámky k objednávce.

adapter

adapter2

Centrování ráfků

Při centrování se používá stejná osa a kužely jako při vyvažování, ovšem kolo s osou se neotáčí na ložiskách vyvažovačky, ale osa je pevně fixována pomocí centrovacích adaptérů, které můžete vidět na fotkách vlevo. Otáčení pak zajišťují ložiska v samotném kole.

Použití těchto adaptérů je rychlé a snadné a hlavní výhoda je halvně v té fixaci. Kolo s vyvažovačkou můžete klidně otočit vzhůru nohama a nic se nepohne, takže když budete dotahovat a povolat niple výpletu, nehrozí, že by kolo s osou vyskočilo z konstrukce.

 

 

Ložiska s nízkým třením

Ložiska třídy ABEC7 krytá z obou stran a namazaná řídkým olejem zajišťují nízké tření. Tato ložiska se používají běžně v kolečkových bruslích.

tycka300

Centrovací tyčka

Součástí centrovačky je i 8mm buková tyčka, kterou je možné libovolně natáčet a posouvat. Dřevěná tyčka sice na první pohled nevypadá moc profi, ovšem má tu výhodu, že si nepoškrábete ráfky.

Ovšem místo tyčky můžete použít cokoliv v průměru 5-8mm. Není problém osadit úchylkoměr a to buď místo tyčky a nebo úchylkoměr s magnetickým stojanem (celá konstrukce je ocelová).

kce2

Skladná konstrukce

Po dokončení práce můžete odšroubovat nohy a připevnit je ke stojinám. Stejně tak osu připevníte ke konstrukci pomocí centrovacích adaptérů. To vše bez použítí nářadí. Konstrukce tak tvoří jeden kompatní celek a zabírá minimum místa ve vaší dílně.

Pevnost smontované konstrukce

I když se noha dotahuje rukou a jen jedním šroubem, je konstrukce dostatečně pevná a bytelná. 

noha

Štelovací nožičky 

Nožičky umožňují nastavení výšky v rozsahu 40mm a stojan je tak možné vyrovnat i na velmi nerovných površích. Nožičky jsou záměrně takto dlouhé, aby se mohli štelovat z horní strany jen rukou.

Kalibrovatelná libela

Všechny vyvažovačku odesílám již se zkalibrovanou libelou, ovšem konstrukce umožňuje libelu zkalibrovat svépomocí. To je z několika důvodů:

  1. Může se stát chyba při výrobě konstrukce.
  2. Libela může být také nepřesná z výroby.
  3. Konstrukce nebo libela může dostat ránu při přepravě k zákaznikovi nebo během používání. 

Jak zkalibrovat libelu svépomocí?

Ke kalibraci budete potřebovat křížový šroubovák, 7mm stranový klíč a klasickou vodováhu. Nejprve položte nerezovou osu na ložiska vyvažovačky, na osu přiložte běžnou vodováhu a nožičky nastavte tak, aby bylo osa s přiloženou vodováhou v rovině nehledě na to, co ukazuje libela přišroubovaná ke konstrukci. Poté povolte 7mm zajišťovací matice pod libelou a křížovým šroubovákem nastavte libelu tak, aby byla bublinka ve středu. Křížovým šroubovákem si přidržte šroubky a zajistěte kontra matice.

mini z velke300

Malá vyvažovačka z velké

Stojánky s ložisky jsou ke konstrukci přišroubované zeshora jen pomocí 4 šroubků. Po jejich odšroubování získáte malou vyvažovačku, což se může hodit pro vyvážení atypických věcí - např. kol pásových brusek, širších nebo vyšších kol atd.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přípravky
Záruka: 2 roky
Výrobce: motopripravky.cz

Jak vyvážit motocyklové kolo na ruční statické vyvažovačce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: