Vyvažovací a centrovací stojan pro motocykly

2 990 Kč 2 471,07 Kč bez DPH
Skladem (6 ks)

S touto vyvažovačkou nejen vyvážíte kola, ale i vycentrujete ráfky nebo zkontrolujete házivost rotujících částí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

S touto vyvažovačkou můžete vyvážit nejen motocyklová kola, ale navíc si můžete vycentrovat ráfky a nebo zkontrolovat házivost ráfků a kotoučů. Po dokončení práce můžete konstrukci snadno složit a dát např. do šuplíku. 

Jak vyvažovačka funguje?

Vyvažovačka funguje na jednoduchém principu a to tak, že kolo se otočí nejtěžším místem dolů a na protější (tedy horní) stranu se umístí závaží. Horní místo si označíte třeba páskou nebo fixem a zkusíte nalepit první závaží. Kolo otočíte o 90 stupňů, pustíte a necháte fungovat gravitaci - tedy před puštěním máte nejtěžší místo vodorovně s nejlehčím. Pokud se začne kolo vracet nejtěžším místem dolů, dali jste závažíček málo, pokud naopak jde nejtěžší místo vzhůru a padá konec se závažíčky, přehnali jste to a dali jich moc.

Pokud se chcete dozvědět více informací, mrkněte na náš článek nebo na video na konci stránky.

 

adapter

adapter2

Centrování ráfků

Při centrování se používá stejná osa a kužely jako při vyvažování, ovšem kolo s osou se neotáčí na ložiskách vyvažovačky, ale osa je pevně fixována pomocí centrovacích adaptérů, které můžete vidět na fotkách vlevo. Otáčení pak zajišťují ložiska v samotném kole.

Použití těchto adaptérů je rychlé a snadné a hlavní výhoda je hlavně v té fixaci. Kolo s vyvažovačkou můžete klidně otočit vzhůru nohama a nic se nepohne, takže když budete dotahovat a povolat niple výpletu, nehrozí, že by kolo s osou vyskočilo z konstrukce.

 

 

Ložiska s nízkým třením

Pro co nejjemnější chod jsou všechna ložiska vymytá od vazelíny a následně ošetřená řídkým olejem.

tycka300

Centrovací tyčka

Součástí centrovačky je i 8 mm buková tyčka, kterou je možné libovolně natáčet a posouvat. Dřevěná tyčka sice na první pohled nevypadá moc profi, ovšem má tu výhodu, že si nepoškrábete ráfky.

Ovšem místo tyčky můžete použít cokoliv v průměru 5-8 mm. Není problém osadit úchylkoměr a to buď místo tyčky a nebo úchylkoměr s magnetickým stojanem (celá konstrukce je ocelová).

kce2

Skladná konstrukce

Po dokončení práce můžete odšroubovat nohy a připevnit je ke konstrukci. Stejně tak osu pevně připevníte pomocí centrovacích adaptérů. To vše bez použití nářadí. Konstrukce tak tvoří jeden kompaktní celek a zabírá minimum místa ve vaší dílně.

Pevnost smontované konstrukce

I když se noha dotahuje rukou a jen jedním šroubem, je konstrukce dostatečně pevná a bytelná. 

noha

Stavitelné nožičky 

Nožičky umožňují nastavení výšky v rozsahu 40 mm a stojan je tak možné vyrovnat i na velmi nerovných površích. Nožičky jsou záměrně takto dlouhé, aby se mohli štelovat z horní strany jen rukou.

Kalibrovatelná libela

Všechny vyvažovačky odesílám již se zkalibrovanou libelou, ovšem konstrukce umožňuje libelu zkalibrovat svépomocí. To je z několika důvodů:

  1. Může se stát chyba při výrobě konstrukce.
  2. Libela může být také nepřesná z výroby.
  3. Konstrukce nebo libela může dostat ránu při přepravě k zákazníkovi nebo během používání. 

Jak zkalibrovat libelu svépomocí?

Ke kalibraci budete potřebovat křížový šroubovák, 7 mm stranový klíč a klasickou vodováhu. Nejprve položte nerezovou osu na ložiska vyvažovačky, na osu přiložte běžnou vodováhu a nožičky nastavte tak, aby bylo osa s přiloženou vodováhou v rovině nehledě na to, co ukazuje libela přišroubovaná ke konstrukci. Poté povolte 7 mm zajišťovací matice pod libelou a křížovým šroubovákem nastavte libelu tak, aby byla bublinka ve středu. Křížovým šroubovákem si přidržte šroubky a zajistěte kontra matice.

 

Námi vyráběné vyvažovačky

Vyrábíme vyvažovačky celkem ve 3 variantách. Podívejte se na srovnávací tabulku níže, v čem se od sebe jednotlivé varianty liší.

vyvazovacky tabulka

Doplňkové parametry

Kategorie: Přípravky a nářadí
Výrobce: motopripravky.cz

Jak vyvážit motocyklové kolo na ruční statické vyvažovačce

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MH Avatar autora | 18.9.2020
Ještě jsem nevyzkoušel,ale vypadá pěkně, dobré zpracování.
5
JD Avatar autora | 28.7.2020
Super, bytelný, skládací... :)